سال ۹۸ چگونه سالی است و ۵ اولویت‌ اصلی در سال ۹۸ چه هستند؟

سال ۹۸ با اتفاقات ناگواری برای هموطنانمان در استان‌های مختلف آغاز شد.

اما این سال چگونه سالی است؟ چطور می‌توانیم از سال ۹۸ علیرغم همه چالش‌ها و سختی‌هایی که از آغاز داشته، بهترین بهره را ببریم؟

به دنبال تغییرات سیاسی و اقتصادی رخ داده در سال ۱۳۹۷ و تاثیراتی که این تغییرات بر کسب و کارها و زندگی شخصی و شغلی افراد داشت، در سال ۹۸ با چالش‌هایی روبرو خواهیم بود که نیاز است که با شناسایی این چالش‌ها برای رویارویی با آنها آماده شویم. هر سختی و دشواری می‌تواند برای ما تبدیل به فرصت شود. باید بتوانیم سال ۹۸ را با همه تلاطم‌هایی که دارد، برای خودمان تبدیل به موفقیت کنیم.

در سه ویدئویی که در ادامه می‌آید، دیدگاههای خود در مورد سال ۹۸، راهکارهایی که می‌توانیم به کار بگیریم و ۵ اولویت اصلی در سال ۹۸ را به ترتیب زیر شرح داده‌ام.

بطور کلی برای بقا و موفقیت باید ۵ اولویت اصلی در سال ۹۸ در نظر بگیریم:

  1. استفاده بهینه از منابع کمیاب به وسیله‌ی روش‌های علمی: کنار گذاشتن روش‌های سنتی و استفاده از روش‌های علمی نکته‌ای است که باید به عنوان اولین اولویت سال ۱۳۹۸ مورد نظر قرار بگیرد.
  2. استفاده بهینه از منابع انسانی قدرتمند و رقابتی: در سال جدید ما به نیروهایی نیاز داریم که برای کسب‌و‌کار ما ایجاد ارزش کنند. استفاده از نیروهایی که وجود آنها تنها برای ما ایجاد مسئولیت می‌کند، باعث اتلاف انرژی و زمان خواهد شد.
  3. بازنگری در فرآیندهای کاری و چابک‌سازی این فرآیندها: در سال ۱۳۹۸ واقع‌بینی و تصمیم‌گیری بر اساس شرایط فعلی به جای نگاه به گذشته و تصمیم‌گیری بر اساس آن، امری حیاتی است.
  4. تحول و چابک‌سازی رفتارهای شخصی: توسعه‌ی شخصی و بازنگری رفتارها یکی از مهم‌ترین اقداماتی است که در سال جدید باید انجام دهیم. به رفتارهای درست خود پایبند باشیم و رفتارهای نادرست خود را اصلاح کنیم.
  5. تمرکز بر بازار مشتریان به جای تمرکز بر تولید: توسعه محصول، تحقیقات بازاریابی، شیوه‌های فروش و خدمات پس از فروش باید با نگاه به فرصت‌ها و محدودیت‌های جدید مشتریان بازنگری شود.

 

چالش‌های سال ۹۸ چه هستند؟

 

راهکارهای مواجهه با این چالش‌ها چه هستند؟

 

۵ اولویت‌ اصلی در سال ۹۸ چه هستند؟

 

امیدوارم همه شما بتوانید سال ۹۸ بسیار خوبی را برای خودتان بسازید.
نوشته های مرتبط