توسعه مهارتهای فردی مدیرعامل

در دوره دو روزه توسعه مهارتهای فردی مدیرعامل با تدریس پروفسور نجاتی، مهارتهای کلیدی که مدیران عامل در بازار رقابتی کنونی نیاز دارند تدریس و تمرین می‌شود.

جایگاه مدیران عامل، حصول اطمینان از اجرای برنامه سالیانه شرکت از طرف هیئت مدیره و سهامداران می‌باشد. برای رسیدن به این اهداف و ایجاد نشاط سازمانی، مدیران عامل باید قابلیت‌های مهمی چون مدیریت منابع، زمان و فعالیت‌ها را در خود توسعه داده و نظارت و هدایت آنها را در شرکت بر عهده بگیرند.

مهارت‌هایی همچون مدیریت زمان، تصمیم‌گیری، ایجاد مسئولیت‌پذیری، تحول کارکنان و فرایندها در دهه‌های گذشته بسیار کم ارزش دیده می‌شدند و به همین دلیل، روشهای تدریس این علوم و مهارتها سطحی بود.

اما در چند سال گذشته به دلیل رقابتی شدن محیط کسب‌وکار و تحولات بسیار زیاد و خارج از کنترل محیط، زمان به یک منبع کلیدی تبدیل شده که مدیریت آن برای ورود به بازار و کاهش هزینه ضروری است. همچنین فرایند تصمیم‌گیری بسیار پیچیده شده و روشهای قدیمی دیگر جوابگوی چالش‌های تصمیم‌گیری در چنین محیط رقابتی نیست. هر تصمیمی باعث خواهد شد که تحولی انجام گیرد؛ ممکن است این تحول در سطح یک مشتری، یک فرایند یا کل شرکت باشد. پس مدیریت تحول هم در سطح اجرایی و هم راهبردی برای مدیران عامل امری حیاتی شده است. مدیران عامل باید بتوانند زمان را بعنوان منبعی غیر قابل برگشت و تصمیمات را بر اساس اهداف (و نه احساس) هدایت کنند.

این موارد طی یک دوره دو روزه در ماه آبان و همراه با تمرین و کارهای اجرایی، توسط پروفسور نجاتی گیلانی بحث و تدریس می‌شود.

خوشحال می‌شویم به جمع ما بپیوندید و در فرصت یادگیری این مهارت‌ها با جمعی از مدیران عامل و اعضای هیئت مدیره، همراه باشید.

جهت اطلاعات بیشتر، اینجا کلیک کنید.

نوشته های مرتبط